• Trebuie sa fii inregistrat pentru a folosi Chatul.
Reguli Chat
1. Chat destinat DIVERTISMENTULUI

2. Suportul tehnic nu se discută aici

Discutați civilizat!

@ canceru
« Joi 1:39 pm »
Ce mai e nou?
@ canceru
« Vin 1:40 pm »
Sall
@ yoyo_nelu
« Mar 5:35 pm »
sall all
@ canceru
« Dum 12:30 pm »
Pune si Cs.xtremexpc.ro in loc de hai la joc
@ alex_kR
« Vin 5:10 pm »
93.119.27.169:27015 inca deschis
@ Adrian.
« Vin 2:16 pm »
A zis ca ramane deschis pana pe 7 dupa care o sa fie inchis si asa o sa ramana pana se va decide ce o sa faca.
@ Sofia Maria
« Vin 9:27 am »
Ok ...
@ canceru
« Vin 7:30 am »
Vine alex cu raspunsul
@ Sofia Maria
« Joi 10:05 pm »
Gata l-ati omorat?
@ DarkArms
« Mie 8:36 pm »
The Red Solstice - Gratuit pe Steam pentru 48 de ore.
@ canceru
« Mar 7:25 pm »
Sall
@ DarkArms
« Mar 1:22 pm »
salut
@ yoyo_nelu
« Mar 1:21 pm »
sal all
@ yoyo_nelu
« Lun 6:23 pm »
ma anuntati si pe mn
@ canceru
« Dum 7:48 pm »
O sa viu on cznd îmi revin va sjut cu ce pot
@ Adrian.
« Dum 7:15 pm »
Sincer ori ca luai alt server cu alt ip, ori tineai sv asta cam tot aia e, cu ambele trebuie sa o iei de la zero. Eu zic sa facem o "conferinta" cei care mai activeaza aici si sa ne punem de acord ce si cum sa facem si vedem daca are rost sau nu. Sa isi dea fiecare cu parerea ce vrea si cum vrea sa fie server/forum
@ DarkArms
« Dum 6:55 pm »
Ce server de joc o sa fie?
@ alex_kR
« Dum 6:53 pm »
Serverul va mai ramane deschis pana pe 7 februarie dupa care va fi inchis. Sper sa mai ramanem prin comunitate pentru o viitoare reorganizare
@ dune
« Sâm 1:52 pm »
Salutare, m-as bucura sa ajut mai mult insa anul acesta (sper ca doar atat) sunt prins cu un proiect mare si o sa am putin timp la dispozitie. Daca poate ajuta cineva cu centralizarea problemelor (srv/forum) mai rezolvam din ele. Din ce imi amintesc si Adrian este bun in zona asta (poate reusesti tu Adrian sa te mai bagi din cand in cand).
@ alex_kR
« Sâm 12:11 pm »
Adrian trebuie cineva care sa aiba timp sa se ocupe. Asa de o echipa pentru administrare cred ca as reusi sa adun, dar timpul lor nu e suficient. Dune ne-ar putea ajuta enorm la pluginuri dar si pe la forum. Are cunostinte dar nu prea are timp nici el. Dar ar fi bine macar cineva care e activ pe forum ori server sa noteze toate problemele sau ce adausuri ar fi de folos ca se pot face in timp restul
@ Adrian.
« Sâm 11:50 am »
Din cate am inteles gametracker.com a inceput sa baneze serverele care au boost
@ Adrian.
« Sâm 11:50 am »
Eu pot sa te ajut cu serverul, imi spui de ce ai nevoie si facem sa fie bine daca vrei, incercam sa refacem totul cum era inainte, dar pentru asta trebuie implicare mai multa, trebuie sa venim cu idei sa popualm serverul, trebuie multa reclama pe facebook, boost-uri etc
@ Goo.
« Sâm 9:20 am »
neatza
@ DarkArms
« Vin 12:55 pm »
în legătură cu serverul. Nu știu ce să zic..
@ canceru
« Vin 12:51 pm »
Ai putea pune platforma veche cu actualele modificarii
@ canceru
« Vin 12:50 pm »
In legătura cu srv mai tinel
@ canceru
« Vin 12:49 pm »
Pe messenger e mai Bn discutia
@ alex_kR
« Vin 11:40 am »
EU unul nu am timp sa ma ocup. Doar daca intru scurt sa vad daca e totul in regula. O intalnire de weekend as putea face pe skype pentru discutii sau chiar la un joc
@ alex_kR
« Vin 11:39 am »
momentan ma intereseaza ce e de facut cu serverul. Apoi de domeniu mai e timp de vorbit ca asta trebuie platit la anul
@ alex_kR
« Vin 11:38 am »
In mare parte sunt de acord cu tine darkarms. Eu unul sunt de acord sa facem posibil sa jucam mai multe jocuri in comunitate. Chiar daca nu e nevoie de un server public, se pot face jocuri private, cu intalniri de weekend de exemplu si putem comenta sau posta (imagini-video) pe forum. Voiam alt nume domeniu mai usor de retinut. Nu ca ar fi legat ceva de cs. Desigur as vrea sa aiba si varianta in limba engleza pentru ca eu am destui pe steam care vor sa fie conectati intr-o comunitate cu mine dar nu pot din cauza limbii. (limba scrisa de noi nu limba forumului)
@ DarkArms
« Joi 10:30 pm »
Domeniul xtremexpc.ro nu e un domeniu sa zici ca este strict pentru cs. E un domeniu strict pentru jocuri. Putem sa ne extindem cu orice joc.
@ DarkArms
« Joi 10:20 pm »
Pe pagina principala sa avem un blog despre gaming(stiri facute de noi sau macar traduse din engleza in romana)
@ DarkArms
« Joi 10:17 pm »
Ex: Zona Download nu are niciun rost. Jocuri pe forum, FunMania. Hai sa avem ceva diferit. Ceva wow.
@ DarkArms
« Joi 10:15 pm »
3. Pune pe forum continut original dar si calitativ(Sa fim seriosi toate forumurile axate pe cs au categorii cu toate pluginurile/harti/etc) Fa o categorie special pentru suport CS si alte jocuri. M-am saturat sa vad ca fiecare comunitate de cs are acelasi continut(topicuri cu harti/pluginuri/addonsuri/etc). Sa nu promovam pirateria(doar ce e premium)
@ DarkArms
« Joi 10:09 pm »
Nu merită să schimbi domeniul. Uite aici niște obiective: 1. Ordonează forumul; 2. Caută oameni pentru a te ajuta cu urmatoarele(Programator SERVER/FORUM; Moderatori/Designeri pe forum; C)
@ v2wlogic
« Mie 5:34 pm »
a scris un nou Subiect: Cerere admin v2wlogic
@ alex_kR
« Mie 4:26 pm »
pe cs 1.6 nh mai merge. de cand am preluat comunitatea priama jumatate de an a mers bine dupa numai probleme si pierdere de timp si bani in rezolvari. Trebuie sa dau un raspuns in legatura cu serverul saptamana asta. Deci ma intereseaza de server initial daca mai are roat sa fie tinut.
@ canceru
« Mie 12:36 pm »
Un nume ar expertcs
@ canceru
« Mie 12:35 pm »
Mulți revin doar când e srv full
@ dRak3
« Mar 4:55 pm »
Daca va ocupati de ea ca inainte si stie la ce ma refer canceru o sa revina multa lumea
@ dRak3
« Mar 4:54 pm »
Eu zic sa nu renuntati la comunitatea asta pentru ca este foarte vechie ... eu am avut grad aici pe vremea lui TheOmicron ... Eu zic sa incercati sa o puneti din nou pe picioare
@ Adrian.
« Mar 1:03 pm »
Si te-ai gandit la un nume
@ alex_kR
« Lun 5:05 pm »
daca va fi alt nume. Va fi un nume complet nou sa nu aud pe nimeni ca i-am luat numele
@ canceru
« Lun 12:06 pm »
Vechile denumiri ale srv.Bestial,Exp3rtzone,dreamserver,Madland si o perioada HeKer
@ canceru
« Lun 12:03 pm »
Adevarul e ca doar boostul mai umple srv
@ canceru
« Lun 12:03 pm »
Nu mai plăti pe an,3-6 luni
@ canceru
« Lun 12:02 pm »
Ai investit mult in comunitate, e greu sa găsești oameni care sa joace pe. Srv
@ Adrian.
« Dum 6:50 pm »
Pai tocmai cum spui tu, daca nu ai timp nu are rost sa faci alt forum. Cum e asta asa o sa fie si celalalt, au cam trecut vremea lor, nu se mai populeaza asa usor ca inainte. Asa poti sa te ocupi numai de server nu si de forum, e mai simplu, parerea mea.
@ alex_kR
« Dum 6:40 pm »
Oricum va multumesc de raspunsuri si pareri. Mai astept cateva
@ alex_kR
« Dum 6:40 pm »
Nu e problema banilor. E problema ca nimeni nu se va ocupa de server. Ori investim in comunitate in continuare cu sau fara server ori schimbam si numele comunitatii tot si lasam comunitatea in urma si incepem una noua, cu un nume nou si mai simplu si investim in alte servere. Oricum cine e vechi aici cred ca va dori sa intre si in noua comunitate. Eu unul nu am timp deloc sa ma ocup pt ca am 2 joburi. Dar voi renunta la unul din ele pe la vara sper si apoi imi voi face ceva timp

Persoane Active