Regula noua a jocului

Este utila aceasta regula?

Chestionarul s-a închis pe data de Mar Dec 27, 2016 6:36 pm

Da
7
58%
Nu (specificati intr-un comentariu "de ce?")
2
17%
Ma abtin
3
25%

Voturi totale: 12

alex_kR
Administrator

Regula noua a jocului

Mesaj de alex_kR » Mar Noi 29, 2016 9:21 pm

Anunt ca am modificat in Topicul Regulile Adminilor punctul 9 din Regulile jocului

A. Regulile jocului:
Banarea temporară

[9] slay / kick folosirea bug-urilor hărților sau pluginurilor în scopul avantajării față de adversar
A. Regulile jocului:
Banarea temporară
[9] slay / kick folosirea bug-urilor hărților în scopul avantajării față de adversar Multumesc lui aqua. Din comentariul lui mi-am dat seama ca trebuie editat si Regulimentul din Cererea de Admin.
Cand cineva insista cu trasul in coechiper, mai ales in cap atunci este cu intentie. Puteti ierta prima data. Daca se repeta, luati actiuni.
Am editat in acelasi topic.
D. Atentie!
[3] Se poate folosi comanda slay în aceeași rundă de joc sau după începerea noii runde. (în funcție de dorința adminului sau de gravitatea faptei)
Daca un admin profita de bug, stiind ca are imunitate, va rog sa anuntati unul dintre Supreme sau Detinatori.
Sa nu uitam, ca World Destroyer are acces la scoaterea imunitatii. Le voi prezenta comenzile pt aceasta actiune. Curand sper sa reusesc sa postez toate comenzile, in functie de gradul adminului

Siegrain
Membru

Regula noua a jocului

Mesaj de Siegrain » Mar Noi 29, 2016 10:42 pm

Staţi mă frate puţin,ce pnm..că nu te transferă mereu să zici că faci N kill-uri,te transferă o dată,dacă te transferă şi atunci. ce naiba mă,pentru asta să fie regulă ? eu spun că nu are rost.

alex_kR
Administrator

Regula noua a jocului

Mesaj de alex_kR » Mie Noi 30, 2016 12:50 am

pe tine ca 1 sg jucator. Dar ptb nu transfera mereu acelasi jucator. Sunt mai multi. Si daca profita 3 de bug tragand in coechiperi, o sa ii injure ca le-a stricat scorul si pe langa asta, ii/ne lasa fara arme. Trebuie sa cumparam din nou, desi am castigat runda pt ca un prost ti-a dat kill din cauza bugului.
Darkness si Puka erau unii dintre ei, si mai erau si pe deasupra admini. AM mai zis cu vorba buna, dar am primit raspuns ca nu exista in regulament asa ceva. Ca atare am pus in regulament pentru astia fuduli. O sa incarcam regulamentul cu toate cacaturile. Pe

dune
Administrator
Nick server: dune

Regula noua a jocului

Mesaj de dune » Mie Noi 30, 2016 12:32 pm

De fapt nu este chiar un BUG, doar ca este mai complicat sa controlezi evenimentele care se pot intampla la finalul unei runde, printr-un plugin.
Mai jos, gasiti detalii cu privire la timing-ul care este setat la PTB.
Exista plugin-uri de protectie, care iti dau armele inapoi si pedepsesc persoana care face kill; totusi, cred ca este mai bine sa ne bazam pe respectarea unei reguli simple.

Un alt quick fix pentru asta ar fi ca PTB sa transfere doar dead only : amx_ptb deadonly on.

https://forums.alliedmods.net/showthrea ... 598&page=2

Right now the time is set to 4 seconds at round end before a player is swithed to the other team.
If that time would be just a little higher like 4.5 seconds the teamchange might occour when a new round has started.
Think if PTB transfered a terrorist with the bomb to CT

Anyway, sunt de acord cu respectarea regulii.

alex_kR
Administrator

Regula noua a jocului

Mesaj de alex_kR » Mie Noi 30, 2016 1:26 pm

stiu ca nu e chiar un bug. Pluginul trebuie sa transfere jucatorul inainte de reinceperea rundei pentru a fi ramane in viata si pentru a ramane cu armele. Asadar nu stiu exact, dar cred ca cu 0.5 sec inainte de schimbarea hartii schimba jucatorul.
Daca se pune mai putin timpul inainte de inceperea rundei, pot aparea conflicte, cum ar fi ca omoara jucatorul prin transfer sau nereusirea transferului. Astfel pluginul va trebui sa recalculeze de la capat criteriile pentru a-l transfera.

Daca exista pluginuri de protective, sunt binevenite daca sunt utile.
Eu nu sunt scripter, reusesc doar sa editez putin ce este deja facut. Deci cine s-ar pricepe ar fi de folos.

Link-ul ce l-ai atasat are acelasi plugin ce il avem. Cred ca au scos functia de a transfera doar cand este mort. Posibil ceva buguri ?!

Cred ca regula este simpla. Cat timp nu vede unul la celalalt, nu vor aparea profitori. Asa ca adminii sa respecte regulile si le vor respecta si altii.

goodginel
Admin server

Regula noua a jocului

Mesaj de goodginel » Vin Dec 02, 2016 9:14 am

eu sunt de acord cu ideea ta , k@

KingMyKy
Slot CS

Regula noua a jocului

Mesaj de KingMyKy » Sâm Dec 03, 2016 8:56 pm

Ete ca exista si un jucator care a citit noua regula a jocului.. adica je... ieri am avut ocazia sa fac un frag exact cand m.a transferat dar nu am tras.. urmatoare harta ma ia unu exact cand ma transfera.. cum dreacu sa nu ma enervez.. multi(playeri) nu vor tine cont de regula asta.. pt ca majoritatea nu stiu aceasta regula!!!

alex_kR
Administrator

Regula noua a jocului

Mesaj de alex_kR » Sâm Dec 03, 2016 9:14 pm

KingMyKy scrie:QR_BBPOST Ete ca exista si un jucator care a citit noua regula a jocului.. adica je... ieri am avut ocazia sa fac un frag exact cand m.a transferat dar nu am tras.. urmatoare harta ma ia unu exact cand ma transfera.. cum dreacu sa nu ma enervez.. multi(playeri) nu vor tine cont de regula asta.. pt ca majoritatea nu stiu aceasta regula!!!
cand vor lua slay, vor tine cont :)

Pt-K
Admin server

Regula noua a jocului

Mesaj de Pt-K » Sâm Dec 03, 2016 10:05 pm

Anuntati pe U@ ca "X-ulescu" a facut frag folosindu-se de bug (se poate verifica in consola de catre admin daca fragul s-a facut dupa ce s-a terminat runda, ar trebui sa apara) si o sa primeasca un avertisment verbal/slay/kick s.a.m.d.

bodo
Administrator

Regula noua a jocului

Mesaj de bodo » Mar Dec 06, 2016 10:20 am

sincer mie mi se pare aiurea...eu unu nu am folosti bugu asta nici odata, nu-i vad rostul, sa castig 1 frag? astea sunt pentru ce-i slabi!!

Înapoi la “Informații”