Problema destroy

Configurațiile noastre de r@#@T nu-ți convin? Jocul tău e posedat? Dă-te aproape!
alex_kR
Administrator

Problema destroy

Mesaj de alex_kR » Joi Noi 03, 2016 12:28 pm

Nu stiu daca au constatat cei care au acces la destroy, dar uneori pentru anumiti jucatori, ii scotea de pe server dar nu primeau si ban.
Ordinea comenzilor pluginului amx_exterminate era:
1. screenshot jucatorului (incluzand numele adminului, timpul banarii, data si ora, numele lui in joc, motivul)
2. amx_ban nume ban_timp(setat de amx_exterminate) motiv_(motiv preluat din pluginul amx_exterminate : ai jucat impotriva regulamentului)
aici apare problema, unii nu primesc ban (nu stiu exact motivul. Cred ca ceva din cs-ul jucatorilor blocheaza comanda)

Acum am schimbat ordinea pluginului:
1. screenshot jucatorului (incluzand numele adminului, timpul banarii, data si ora, numele lui in joc, motivul)
2. amx_ban nume ban_timp(setat de amx_exterminate) motiv_(motiv preluat din pluginul amx_exterminate : Incalcarea regulamentului)
aici daca nu il scoate de pe server, actioneaza urmatoarea comenzi
3. amx_kick nume
4. amx_addban "nume ip timp motiv"

Aceste comenzi sunt executate automat la scrierea comenzilor: jet nume | destroy nume

Dupa 2 zile de destroy-uri, nu am avut probleme. Daca intampinati sa nu mearga, aduceti-mi la cunostinta si voi cauta alte solutii

Înapoi la “Probleme pe server”