Intrebare !

Configurațiile noastre de r@#@T nu-ți convin? Jocul tău e posedat? Dă-te aproape!
alex_kR
Administrator

Intrebare !

Mesaj de alex_kR » Dum Ian 22, 2017 9:51 am

Dupa pingul meu si părerea mea, Pt-k si Bogdanel sunt mai buni la joc decât tine. Serverul e setat f corect. Faca tu ai vsync activat si 60 fps, ai pus gresit 205 cmdrate. Repet cu vsync 1. Daca e dezactivat, atunci ai fluctuatii si trebuie sa potrivesti cu graficul din net_graph 1, pana dispar punctele rosii. Atentie insa, daca setezi o valoarea mai mare decât e necesar, punctele vor dispărea, dar apar alte probleme. Trebuie sa fii la limita, de aia multi zic sa fie cu maxim 5 mai mult, pt ca problemele apărute vor fi limita. Eu sincer joc cu cmdrate 60, desi am 100.5 fps constant si imi apar perderi de date. Aceste pierderi nu sunt suficient de mari încât sa nu pot juca fluid si va rup vapurile. Sa fie perfect, sunt mofturi de competitie. Acum daca te-ai uitat in postatile cu lamele, cati jucători au 30 fps si cine stie ce setări gresite.. Dar vina tot a serverului e. Serverul trebuie sa fie setat echilibrat. Ce se intampla pe alte servere, creste fluiditatea jucătorilor cu ping mare dar scad celor cu ping mic, ceea ce mie mi se pare o prostie. Daca omul are pc gaming si ping 2, de ce sa ii meargă mai prost sau sa ii meargă ca unuia cu ping 100? Mai aduc la cunostinta ca jocul pana intr-un ping de 65-70, sunt diferente aproape insesizabile. De asta si jocurile pe platformele moderne când ating pragul de 70, anunta ca pot apărea ușoare intreruperi.

alex_kR
Administrator

Intrebare !

Mesaj de alex_kR » Dum Ian 22, 2017 1:31 pm

TC!

Înapoi la “Probleme pe server”