Update-uri forum

Anunțuri administrative legate de comunitatea și tot ce ține de domeniul XtremeXPC!
DarkArms
Membru
Nick server: cleks

Update-uri forum

Mesaj de DarkArms » Vin Dec 23, 2016 10:12 pm

In acest topic o sa va tin la curent cu toate modificarile pe care le voi aduce si in caz ca este vreo modificare mai speciala o sa vina insotita si de un scurt tutorial.

DarkArms
Membru

Update-uri forum

Mesaj de DarkArms » Vin Dec 23, 2016 10:39 pm

Extensii instalate pana acuma:

Button roll effect - Efecte la butoane.
List subforums in columns - Arata subforum-urile in coloana.
QuickReply Reloaded - Raspunsuri mai rapide la topic-uri.
ReIMG Image Resizer - Am vazut ca mai sunt useri care posteaza imagini mari asa ca am bagat mod pentru redimensionare automata a pozelor mari.
Thanks for posts - Acum exista butonul "multumesc".

Reparații
-

Diverse
-

DarkArms
Membru

Update-uri forum

Mesaj de DarkArms » Mar Ian 17, 2017 6:11 pm

Extensii instalate până acuma:

Advanced BBCode Box - Această extensie adaugă, de asemenea, multe BBCodes noi și utile personalizate oferind utilizatorilor mai multe moduri de a personaliza posturile lor.
Database Optimize & Repair Tool - Optimizează baza de date & repară problemele apărute în SQL.
Poster IP in Viewtopic - Moderatorii si Administratorii pot vedea în topicuri IP-ul fiecarei persoane care postează.
VigLink - Înlocuieşte cuvinte cheie din site cu link-uri.

Reparații
-

Diverse
Am facut update la 3.2.0 aşa că unele funcții sau moduri nu mai merg, încerc să le repun în cel mai scurt timp posibil sau să le elimin pentru a preveni orice problemă.

DarkArms
Membru

Update-uri forum

Mesaj de DarkArms » Dum Feb 19, 2017 9:37 am

Extensii instalate până acuma:

Subway Options Panel - Este o extensie folositoare pentru a edita template-ul si setarile de baza.
Pretty Topic - Adaugă automat un prefix destul de subiectiv la topic-urile: Sticky, Announce şi Global.

Reparații
-

Diverse
Am schimbat template-ul forum-ului, dacă apar/găsiți probleme/bug-uri vă rog postați aici: viewtopic.php?f=35&t=2386&start=20

Înapoi la “Anunțuri”