Imbunatatiri Forum

Anunțuri administrative legate de comunitatea și tot ce ține de domeniul XtremeXPC!
alex_kR
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de alex_kR » Mar Mar 28, 2017 8:31 pm

Problema:
- Recuperarea parolei contului personal la forum prin email.

Nu de putine ori am fost cautat pentru o resetare a parolei. Mie imi ia un minut sa ii ajut dar intervin niste probleme, pentru ca pot cere resetarea parolei niste necunoscuti = primesc acces. Mereu trebuie sa ii verific ca ei sunt persoanele reale; verificare nr de telefon, email, steam, fosta-actuala parola la admin ... daca le am deja. Cand nu am asa ceva, va fi mai complicat.

dune
Administrator
Nick server: dune

Imbunatatiri Forum

Mesaj de dune » Mar Mar 28, 2017 8:58 pm

alex_kR scrie:
Mar Mar 28, 2017 8:31 pm
Problema:

Nu de putine ori am fost cautat pentru o resetare a parolei. Mie imi ia un minut sa ii ajut dar intervin niste probleme, pentru ca pot cere resetarea parolei niste necunoscuti = primesc acces. Mereu trebuie sa ii verific ca ei sunt persoanele reale; verificare nr de telefon, email, steam, fosta-actuala parola la admin ... daca le am deja. Cand nu am asa ceva, va fi mai complicat.
Testat, merge.

alex_kR
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de alex_kR » Mar Mar 28, 2017 8:59 pm

alex_kR scrie:
Mar Mar 28, 2017 8:31 pm
Problema:

Se pare ca problema a fost rezolvata de mult. Folositi-va un email-ul corect pentru recuperarea parolei. In caz de ati uitat emailul, folositi butonul CONTACT

alex_kR
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de alex_kR » Mar Mar 28, 2017 9:05 pm

Crearea unui buton pentru sectiunile incadrate in acolada. Pe telefon sau rezolutii mici, apare incadrarea asta relativ urata. Se poate face un buton cu o sageata, sa fie ceva mai diferit.
► Show Spoiler

dune
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de dune » Mar Mar 28, 2017 9:31 pm

alex_kR scrie:
Mar Mar 28, 2017 9:05 pm
Crearea unui buton pentru sectiunile incadrate in acolada. Pe telefon sau rezolutii mici, apare incadrarea asta relativ urata. Se poate face un buton cu o sageata, sa fie ceva mai diferit.
Butonul exista deja , in cazul print screen-ului, este butonul Overview.
Problema vizuala este ca apare centrat, insa asa este corect pentru mobile :)

alex_kR
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de alex_kR » Mie Mar 29, 2017 3:08 pm

dune scrie:
Mar Mar 28, 2017 9:31 pm
alex_kR scrie:
Mar Mar 28, 2017 9:05 pm
Butonul exista deja , in cazul print screen-ului, este butonul Overview.
Problema vizuala este ca apare centrat, insa asa este corect pentru mobile :)
Reciteste cu atentie. Butonul ala lasa-l in pace. Vreau crearea altuia nou pentru sectiunile din acolada

dune
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de dune » Mie Mar 29, 2017 5:03 pm

Check now.

PS: Pentru cei care nu au vazut deja, am pus un boton in pagina cu notificari astfel incat sa va puteti sterge notificarile care nu va mai intereseaza. Acestea se sterg si automat dupa 30 zile.

dune
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de dune » Mie Mar 29, 2017 8:04 pm

alex_kR scrie:QR_BBPOST Daca se poate face, ca acel buton sa se faca albastru inchis cand avem o notificare (acelasi albastru afisat cand primim o notificare)
Done.

alex_kR
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de alex_kR » Sâm Apr 01, 2017 6:55 pm

dune scrie:QR_BBPOST
alex_kR scrie:QR_BBPOST Daca se poate face, ca acel buton sa se faca albastru inchis cand avem o notificare (acelasi albastru afisat cand primim o notificare)
Done.
Se pare ca butonul ramane mereu albastru (notificare noua). Chiar daca nu sunt notificari, el tot albastru mai inchis ramane

dune
Administrator

Imbunatatiri Forum

Mesaj de dune » Sâm Apr 01, 2017 10:30 pm

La mine nu face asa.. sa nu fie o problema de la cache (sau sa nu ai un mesaj privat necitit). Daca tot ramane albastru, scot conditia de mesaj privat.

Înapoi la “Anunțuri”