Marirea activitatii intregului personal.

Ajută-ne cu un sfat!
BOYKA
Membru

Mesaj de BOYKA » Joi Iun 30, 2016 7:03 pm

Din cate am observat sunt foarte multi administrator pentru server, ba chiar am observat ca sunt prea multi membrii in staff, si nu ma refer la gradele mari.
Propun ca pe viitor sa fie implantat un sistem Raport de activitate. Acest raport sa contina un minim de lucruri facute pentru popularizarea forumului. De exemplu, 25 de screenschot-uri cu 25 de servere vizitate in care s-a facut reclama serverului nostru, sau 5 forumuri vizitate, in urma vizitei survenind si afilierea forumurilor respective la xstremexpc. Si multe alte lucruri de genul. Nu sunt de acord ca numai functiile cele mari sa faca toata treaba si cei aflati mai jos, si suntem destui, sa stam fara grija, sistemul de grade cred ca a fost facut pentru a se usura munca conducatorilor. Sistem Conducator-condus, la noi am vazut ca cei aflati la conducere fac foarte multe pe cand ceilalti cam se ocupa doar de server, nu si de aducerea de playeri noi.
Atat am avut de spus, sa vedem ce pareri aveti! Multumesc pentru atentia acordata!

DarkArms
Membru
Nick server: cleks

Re: Marirea activitatii intregului personal.

Mesaj de DarkArms » Joi Iun 30, 2016 8:17 pm

nu stiu ce sa zic .. e o propunere interesanta si care trebuie pusa in aplicare ... sa vedem ce spun si restu staff-ului .

canceru
Administrator

Mesaj de canceru » Vin Iul 01, 2016 5:50 am

Acei administratori sunt ownerii pe server , a fost dorința deținătorului puteți Închide topicul

BOYKA
Membru

Mesaj de BOYKA » Vin Iul 01, 2016 6:27 am

Aham... Nu inchidem inca, daca se poate... De ce sa nu incercam sa aducem playeri? Fi serios... Hai sa facem ceva sa nu mai stagnam, sa avansam intr-un fel sau altul... Ca asa... Ce facem? Ramanem cu sub 500 playeri inregistrati si vorbim noi, astia cativa ....

BOYKA
Membru

Mesaj de BOYKA » Vin Iul 01, 2016 6:41 am

Ok... Inteleg faptul ca fondatorul a avut dorinta asta, o respect si imi asum ceea ce voi spune.
O iau dupa modelul personal, daca eu as fi fost incadrat in categoria aia in care fondatorul a dorit sa peimesc aceasta calitate ce owner pe server... M-as gandi sau as incerca intr-un fel sau altul sa ridic serverul, sa fac ceva sa ridic comunitatea, sa ajut cat mai mult.

Si am cateva indoieli, sa te clarific in caz ca ai inteles gresit, eu ma refeream la noi, cei aflati jos si nu facem nimic, nu cei ce se afla in functii manager+

Imi asum ce am scris, si asta va ramane asa, vreau sa ajut, dar nu singur.

deea98
Membru

Mesaj de deea98 » Dum Iul 03, 2016 4:32 pm

Contra la prima sugestie ,motive:Ce tie nu iti place ,altuia nu face. Ar risca oricare din admini sa primeasca destroy pe alte servere pentru reclama , exista alte retele prin care poti aduce la popularea serverului , in rest pro

DarkArms
Membru
Nick server: cleks

Mesaj de DarkArms » Sâm Dec 10, 2016 3:53 pm

Topic Closed

Înapoi la “Sugestii Forum”